Дома Фудбал Репрезентации Дијаз со два гола го сруши Бразил, неговиот татко не можеше да ги задржи емоциите 🎥

Дијаз со два гола го сруши Бразил, неговиот татко не можеше да ги задржи емоциите 🎥

Репрезентацијата на Колумбија стигна до голема победа над Бразил од 2:1 во натпреварот од петтото коло од квалификациите, а херој во овој триумф беше фудбалерот кој неодамна помина низ вистинска животна драма, Луис Дијаз.

Дијаз со два гола во второто полувреме обезбеди пресврт и победа за Колумбија.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бразилците одлично го отворија натпреварот и поведоа уште во четвртата минута со голот на Мартинели. Во второто полувреме на сцена стапи Дијаз кој вои четири минути постигна два гола за голем пресврт.

Овие два гола на Дијаз донесоа и многу емоции кај неговиот татко кој пред околу една недела беше ослободен од киднаперите кои го држеа 12 дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…