Дома Македонски спорт Динамо Загреб е можен противник на Шкупи во второто коло од квалификациите за ЛШ

Динамо Загреб е можен противник на Шкупи во второто коло од квалификациите за ЛШ

УЕФА ги одреди групите пред ждрепката за второто коло во Лигата на шампионите каде што може да биде Шкупи ако ја помине првата пречка.

Во првото коло Шкупи го чека двомеч со Линколн Ред Импс од Гибралтар, а ако го поминат овој противник можен ривал на чаирчани е Динамо Загреб на Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Освен хрватскиот шампион во игра за противник на Шкупи се победниците од натпреварите Лех – Карабах и Тобол – Ференцварош.

Ждрепката за второто коло ќе се одржи денес на пладне.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

И селекторот Милевски притиска за трансфер на Муслиу!

Еден од најважните во македонската фудбалска репрезентација, Висар Муслиу ова лето би може…