Дома Македонски спорт Димитриевски: Среќни сме, но сакавме да победиме

Димитриевски: Среќни сме, но сакавме да победиме

Македонскиот голман Столе Димитриевски и вчера беше одличен на голот и остана несовладан против Барселона во ремито 0:0.

За Димитриевски тоа беше трет натпревар по ред на кој не прими гол и тоа е учинок каков што Шпанија не памети (тука). Секако после натпреварот Димитриевски изрази големо задоволство.

„Не победивме, но сме среќни. Минатата сезона победивме и сакавме да славиме и оваа. Нашата одбрана беше фантастична“, изјави Димитриевски после натпреварот.

Пофалби за Барселона стигнаа и од редовите на Барселона.

„Добро знаемве дека Рајо е тежок противник. Голманот на Рајо (Димитриевски) имаше три одлични одбрани. Не смееме да бидеме задоволни со ова реми, потребни ни беа трите бода“, истакна Гарсија по мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…