Дома Топ вести Димитриевски му одбрани пенал на Депај🎥

Димитриевски му одбрани пенал на Депај🎥

Македонскиот репрезентативен голман и член на шпански Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски е херој за својот тим во мечот со Барселона.

Димитриевски му одбрани пенал на Депај во 72-та минута и не и дозволи на Барселона да го израмни резултатот.

Македонецот може да биде херој бидејќи на неколку минути до крајот Ваљекано има водство од 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан се договори со Икарди

Милан е во потрага по квалитетен напаѓач, а најголема желба на „росонерите“ на Мауро Икард…