Дома Видео Дилета му приреди изненадување на играчот на Интер 🎥

Дилета му приреди изненадување на играчот на Интер 🎥

Италијанската спортска новинарка Дилета Леота го израдува фудбалерот на Интер, Николо Барела.

23 годишниот играч за врска на „Нероѕурите“ зборуваше дека идол му е Дејан Станковиќ, а Леота во текот на едно интервју го изненади Барела покажувајќи му го телефонот и пораката токму од Станковиќ.

Станковиќ снимил порака и ја испратил на Дилета која таа му ја покажа Барела.

„Вистински лидер си и напредуваш од ден во ден. Ти благодарам на убавите зборови и ти честитам, продолжи само со добрите настапи. Ти испраќам прегратка“, му порача Станковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…