Дома Трансфер зона Диего Коста пристигна во Мадрид! (Фото)

Диего Коста пристигна во Мадрид! (Фото)

0

Како и што беше најавувано, Диего Коста, попладнево допатува во Мадрид и во текот на викендот ќе потпише договор со својот поранешен клуб Атлетико Мадрид.

Атлетико на својот Твитер профил објави фотографија од Коста на аеродромот и на тој начин само го потврди неговото враќање.

Бразилецот со шпански пасош пред враќањето во Мадрид зборуваше за односот со Антонио Конте кој преку телефонски разговор му соопштил дека нема да смета на него во сезоната 2017/2018.

„Сините“ одлучија да ја прифатат понудата од 55 милиони евра, плус 10 преку бонуси. Коста својот прв натпревар за Атлетико ќе може да го одигра во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Енрике се враќа на тренерската работа: Англискиот гигант заинтересиран за Шпанецот?

Поранешниот тренер на Барселона, Луис Енрике би можел да се врати на тренерската работа. И…