Дома Трансфер зона Диего Коста има нов клуб!

Диего Коста има нов клуб!

Иако е во поодминати фудбалски години, Диего Коста и понатаму игра на високо ниво.

Во текот на својата кариера Коста настапуваше за: Брага, Пенафиел, Селта, Албасете, Ваљадолид, Атлетико Мадрид, Рајо Ваљекано, Челзи, Атлетико Минеиро, Вулс и Ботофаго, а сега има нов клуб.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Стави потпис темпераментниот голгетер на договор со бразислкиотт Гремио. Во Гремио Коста доаѓа откако претходно помина само четири месеци во Ботофаго.

Коста во кариерата освои две титули со Атлетико, со Челзи две во Премиер лигата, меѓутоа никогаш не успеа да ја освои Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус е спремен на лето да се раздели со Федерико Киеза, пренесува „Газета дело Спорт“.…