Дома Трансфер зона Диего Коста добил понуда од Серија А?

Диего Коста добил понуда од Серија А?

Поранешниот репрезентативец на Шпанија Диего Коста добил понуда да заигра во италијанската Серија А.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Според информациите на италијанските медиуми Салернитана која се бори за опстанок во Серија А би можела да испрати понуда за Коста. На Салернитана и се потребни играчи кои можат веднаш да помогнат затоа што клубот не се наоѓа во добра ситуација. Коста во последните шест месеци беше дел од Атлетико Минеиро.

Коста имал понуда и од Коринтијас, но наводно негова желба е да се врати во Европа и кариерата да ја заврши во најсилните првенства.

Претходно како опција за нападот на Салернитана се поврзуваше и македонскиот напаѓач Илија Несторовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…