Дома Фудбал Дивјачки старт над Мбапе: Одекна морничав врисок, на стадионот молк, сите гледаа во Килијан кој се вртеше од болка!

Дивјачки старт над Мбапе: Одекна морничав врисок, на стадионот молк, сите гледаа во Килијан кој се вртеше од болка!

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се пласираа во четврт-финалето на Купот на Франција, кои на домашен терен рутински го победија Брест со резултат 3:1.

Оваа победа можеше скапо да ги чини Парижаните бидејќи најдобриот играч на тимот Килијан Мбапе за среќа избегна тешка повреда во 69. минута од натпреварот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во 69. минута „Паркот на принцовите“ замолкна, кога брутално стартуваше дефанзивецот на Брест, Лилиан Бразие. Ногата на одличниот фудбалер целосно ја промени положбата, Мбапе врескаше од болка. На почетокот се чинеше дека нема да може да го продолжи натпреварот.

За среќа, по укажаната лекарска помош успеа да го заврши натпреварот.

Дефанзивецот на Брест доби жолт картон за овој остар старт, а бидејќи веќе имаше жолт, мораше порано да го заврши натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Србија на Англија и „украде“ талент на Манчестер Јунајтед!

Фудбалскиот сојуз на Србија успеа да го добие талентот на Манчестер Јунајтед Едвард Иброви…