Дома Останати Ракомет Дибиров е ѕвездата на Инстаграм во СЕХА!

Дибиров е ѕвездата на Инстаграм во СЕХА!

Вардар веќе некое време доминира во СЕХА лигата, црвено-црните се рекордери по бројот на освоени титули во ова натпреварување.

Освен тоа ракометарите на Вардар се најголемите ѕвезди во СЕГА, тоа го потврди победата на Тимур Дибиров во изборот на Инстаграм крал во регионалното натпреварување.

Минатата година оваа награда ја освои Игор Карачиќ. На профилот на СЕХА лигата имаа можност да гласаат и на крајот најмногу гласови собра Дибиров.

Ќе потсетиме, вчера беше потврдено дека натпреварот кој Вардар требаше да го одигра во недела со Нексе е одложен поради ситуацијата со коронавирусот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Дибиров: Вардар ми помогна мене, сега дојде ред да му вратам!

Тимур Дибиров имаше интервју за „7метри“, тој зборуваше на неколку интересни теми, но пора…