Дома Топ вести Дибала зошто баш сега!? – Фотографија на Аргентинецот која предизвика „бура“ во медиумите

Дибала зошто баш сега!? – Фотографија на Аргентинецот која предизвика „бура“ во медиумите

0
dybala

Паоло Дибала не се најде на списокот на Хорхе Сампаоли за пријателските натпревари на Аргентина, па слободното време одлучи да го искористи на поинаков начин.

Аргентинецот одлучи двата слободни дена да ги помине ни помалку, ни повеќе – во Мадрид!

Тоа секако е одличен повод за шпанските медиуми да започнат гласини и да го поставуваат прашањето поради што Дибала престојувал во Мадрид?

На сето тоа Дибала бил во друштво на својот брат кој е и негов агент. „Ас“ потсетува дека токму Дибала е една од летните желби на Флорентино Перез.


Следете го Sportski.mk и на


Покрај тоа се наведува дека ова баш и не е најдобар момент за претстој во Мадрид со оглед на што Јувентус повторно се сретнува со Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Сепак, Дибала сето тоа веројатно и го знае и доколку во целата оваа приказна има вистина веројатно не би си дозволил да биде во Мадрид во овој период или подобро кажано не би дозволил да биде „уловен“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо веќе разговарал со Перез: Ја сака младата супер ѕвезда!

Легендарниот Бразилец Роналдо неодамна стана сопственик на шпанскиот прволигаш Реал Ваљадо…