Дома Фудбал Репрезентации Де Ла Фуенте го објави списокот на Шпанија за ЕП и има изненадувања

Де Ла Фуенте го објави списокот на Шпанија за ЕП и има изненадувања

Европското првенство ќе започне на 14-ти јуни, а селекторите веќе ги објавуваат списоците за натпреварувањето.

Конечните списоци треба да бидат доставени до 7-ми јуни. Денеска поширокиот список на фудбалери го објави шпанскиот селектор Луис Де Ла Фуенте.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


На списокот нема некои поранешни репрезентативци како: Лукас Васкез, Оихан Санџет, Пабло Сарабиа, Жерар Морено или Марко Асенсио. Од друга страна Фуенте изненади со имињата на Ајозе, Фермин, Алекс Гарсија и Алекс Баена…

ПОШИРОК СПИСОК ФУДБАЛЕРИ НА ШПАНИЈА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …