Дома Трансфер зона Де Геа од утре може да потпише бесплатно за било кој клуб

Де Геа од утре може да потпише бесплатно за било кој клуб

Како што стојат работит договор помеѓу Манчестер Јунајтед и Де Геа за нова соработка нема да има.

Денес истекува и последниот ден од договорот на шпанскиот голман, а според „Би-Би-Си“ нема да има изненадување до крајот на денот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Шпанскиот голман помина 12 години во Јунајтед и одигра 545 натпревари. Тој е единствениот преостанат член на шампионскиот тим на Јунајтед од сезоната 2012/2013.

Минатата сезона четирикратниот играч на годината на голот на Јунајтед ја освои „Златната ракавица“ која беше втора за него. Пред крајот Тен Хаг најавуваше дека ќе остане, меѓтоа засега тоа не се реализира.

Де Геа од утре ќе биде слободен да потпише без оштета за било кој клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…