Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Де Брујн и Куртоа не зборуваат од 2014 година поради девојка?

Де Брујн и Куртоа не зборуваат од 2014 година поради девојка?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентацијата на Белгија стигна како еден од фаворитите на Светското првенство (СП) во Катар, но сепак не им се реализираат плановите како што очекуваа и почнаа приказните за лоши односи во соблекувалната.

Белгија по две кола има три бода и во последното коло мора да слават против Хрватска ако сакаат да се пласираат во осминафинале.

Медиумите од Белгија пишуваат дека Тибо Куртоа и Кевин Де Брујн не зборуваат од 2014 година, кога фудбалерот на Манчестер сити дозна за аферата на поранешната девојка Каролина Лијнен.

Тие со години играат во репрезентацијата на Белгија, но сепак по инцидентот никогаш повеќе не разговарале, односно односот меѓу нив е професионален.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…