Дома Останати Дефинитивно: Го имаме поенот на годината во тенисот! (Видео)

Дефинитивно: Го имаме поенот на годината во тенисот! (Видео)

poen svarcman

На тениските натпревари секоја година има навистина многу убави поени. 

Но, Диего Шварцман успеа да ги импресионира фановите и стручњаците со својот потег против Џон Изнер оваа недела во Париз, овој негов потег веднаш многумина го прогласија за најубав во сезоната.

Аргентинецот во три сета загуби од Американецот, но ја воодушеви публиката со еден свој поен. Погледнете…

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ на Австралија Опен може без вакцина, но ќе мора во карантин?

На Австралија Опен најверојатно ќе може да настапат и невакцинираните тенисери, иако власт…