Дома Трансфер зона Денис Суарез на позајмица во Арсенал

Денис Суарез на позајмица во Арсенал


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанскиот офанзивен фудбалер Денис Суарез и официјално му се придружи на Арсенал.

Она за што се зборуваше со денови доби и своја официјална потврда. Трансферот е комплетиран, односно позајмицата на Суарез од Барселона,  а Менаџерот на Арсенал, Емери не го криеше задоволството.

„Среќни сме што ни се придружи Суарез. Тој е играч кој добро го познавам, работев со него во Севиља. Ќе ни донесе квалитет во нападот и сигурно ќе ни помогне да ги оствариме целите.“ – изјави Емери.

Да потсетиме, Суарез сениорската кариера ја започна во Селта, а играше уште и за Барселона и Виљареал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…