Дома Фудбал Денеска продолжува сезоната во уште една европска лига

Денеска продолжува сезоната во уште една европска лига

Пандемијата со коронавирусот ги прекина скоро сите лиги на светот, па така и првенството во Португалија, кое беше прекинато на 12. март.

Откако продолжи сезоната во Бундеслигата, беа објавени и датумите за враќање на Ла Лига, ПЛ и Серија А, денеска ќе биде продолжено и натпреварувањето во Португалија.

Натпреварите ќе бидат одиграни зад затворени врати, а вечерва ќе бидат одиграни два натпревари. Првиот натпревар е помеѓу Портимоненсе и Жил Висенте, а вториот помеѓу Фамалисао и Порто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во…