Дома Македонски спорт Мак фудбал Демир Имери направи трансфер во Казахстан

Демир Имери направи трансфер во Казахстан

Maкедонскиот интернационалец Демир Имери во својата богата кариера има нов клуб. Имери продолжува во Казахастан во тимот на Атирау.

26-годишниот крилен играч минатата сезона ја помина во Албанија во дресот на Егнатија. Откако двете страни се разделија изборот падна на Аитрау каде што ќе го носи дресот со број девет.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Освен во  Егнатија Имери играше уште за Влазнија, Олимпик Доњецк, Моста, Кеми, Шкендија, Ренова, Турново…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…