Дома Македонски спорт Два гола на Бесарт Ибраими во победата на Ксанти

Два гола на Бесарт Ибраими во победата на Ксанти

Бесарт Ибраими продолжува со добрите настапи во дресот на Ксанти.

Во неговиот последен натпревар против Кавала во натпреварот од 4. коло во Супер лигата – 2 во Грција. Ксанти дојде до убедлива победа од 0:6, а два гола беа дело на македонскиот фудбалер. Ибраими головите ги постигна во 6. и 14. минута.

Ибраими во септември се пресели во Грција од Шкендија каде што помина шест сезони. Ксанти е тим кој сезонова има амбиции за промоцијата во најсилна конкуренција во Грција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Eден од најдобрите македонски тренери и поранешен селектор на „А“ репрезентацијата е пред …