Дома Фудбал Англија Да се потсетиме: Како Ливерпул го „украде“ Гакпо од „пред носот“ на Јунајтед 🎥

Да се потсетиме: Како Ливерпул го „украде“ Гакпо од „пред носот“ на Јунајтед 🎥

Коди Гакпо денес беше вистински херој на Ливерпул во дербит против Јунајтед постигнувајќи два гола во победата од 4:0.

Овој настап на Гакпо е посебено интерес затоа што пред да потпише за Ливерпул, Јунајтед се обидуваше со сите сили да го доведе. Не само што се обидуваа, туку беа и блиску, но на крајот во зимскиот преоден рок тој се пресели на „Енфилд“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Да се потсетиме каква беше ситуацијата во која Ливерпул го „украде“ Гакпо…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …