Дома Македонски спорт Мак фудбал Дарко Алексовски – Пеле последно засилување за Каменица Саса

Дарко Алексовски – Пеле последно засилување за Каменица Саса

Tимот на Каменица Саса денес го претстави и последното засилување Дарко Алексовски – Пеле.

Трансферот беше потврден на клупската страница.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„ФК Каменица Саса Ви го претставува новото и последно засилување во овој преоден рок. Се работи за одличниот Дарко Алексовски, фудбалер кој игра на позицијата заден везен и кој доаѓа од редовите на Силекс од Кратово. Дарко Алексовски е поранешен фудбалер на Брегалница, Миравци, Осогово, Баби, Кит-Го, Силекс, Максима (БиХ), Синѓелиќ и Борча (Србија) и Локомотива. Дарко Алексовски по вторпат го облекува дресот на ФК Каменица Саса, тој беше член на зелено-црниот тим додека се натпреваруваа во третата фудбалска лига“, стои во соопштението.

Фото: ФК Каменица Саса

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …