Дома Трансфер зона Дали Јувентус со овој потег најави „бомба“ во финишот од преодниот рок?

Дали Јувентус со овој потег најави „бомба“ во финишот од преодниот рок?

Денес Јувентус отпатува за Сингапур каде што ќе ги помине припремите за новата сезона.

На списокот на Маурицио Сари се најдоа 27 фудбалери. Помеѓу нив е и играчот од кој Јувентус сака да се ослободи, Гонзало Игуаин. Низ италијанските медиуми се пишува дека Рома и Јувентус постигнале договор (тука), меѓутоа аргентинскиот напаѓач сака да остане.

Како што споменавме Игуаин отпатува, меѓутоа внимание привлече бројот кој остана слободен. Имено, „Пипита“ на турнеаа отпатува со број 21, а „деветката“ остана слободна.

За поголемиот број медиуми ова е потврда дека Јувентус спрема уште еден голем трансфер во финишот на преодниот рок. Очекувањата во овој момент се дека тој број се чува за Мауро Икарди.

Меѓутоа за тој или некој друг да пристигне Јувентус прво мора да се ослободи од Игуаин и/или Манџукиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп има мета од 60 милиони евра

Ливерпул оваа година после 30 години чекање конечно ќе стигне до титулата во Премиер лигат…