Дома Фудбал Останато Дали Јовиќ намерно го прескокна натпреварот против Луксембург?

Дали Јовиќ намерно го прескокна натпреварот против Луксембург?

Младиот српски напаѓач, Лука Јовиќ не играше пред неколку дена против Луксембург во натпреварот за квалификациите за Европското првенство.

Србија во овој натпревар славеше со 3:1, а Јовиќ не беше во конкуренција за натпреварот. Имено, тој се здоби со повреда против Португалија, иако на тој натпревар помина само три минути. Веднаш следниот ден отпатува за Мадрид, каде што лекарите на Реал му направиле дополнителни препгледи. Но, во Србија се сомневаат дека Јовиќ намерно го прескоокнал натпреварот и дека воопшто не бил повреден.

Имено, овој млад напаѓач вчера се појави на тренингот на Реал Мдарид и тренираше со исто темпо со отатокот од екипата. „Кралевите“ за викенд играат против Леванте и Јовиќ ќе биде во конкуренција за овој натпревар. Јавноста во Србија е лута на младиот напаѓач кој очигледно можеше да игра против Луксембург, но тој тоа не го направи и се врати во Мадрид веднаш по натпреварот против Португалија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…