Дома Фудбал Останато Дали оваа акција е најдобриот доказ зошто Меси не е истиот во Барса и Аргентина? (ВИДЕО)

Дали оваа акција е најдобриот доказ зошто Меси не е истиот во Барса и Аргентина? (ВИДЕО)

0

Лионел Меси после паузата од неколку месеци се врати во репрезентацијата на Аргентина меѓутоа и со него во тимот Аргентина вчера беше изненадена од Венецуела со 3:1 во пријателски натпревар.

Меси често пати добива критики од фудбалската јавност за неговата игра во репрезентација, неуспехот на репрезентативно ниво се смета за негов најголем недостаток и силен аргумент на оние кои сметаат дека некои други фудбалери се подобри од него.

Веднаш после вчерашниот натпревар дискусијата повторно се разви и на таа тема може долго да се зборува. Вистината можеби е некаде на половина сигурно не е Меси само виновникот.

Една акција од вчерашниот натпревар против Венецуела можеби е најдобар показател зошто Меси не е така добар во Аргентина каков што е во Барселона. Коментар на ваквата ситуација веројатно не е потребен доволно е да го погледнете видеото и се ќе ви стане јасно.

Какво е вашето размислување?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…