Дома Трансфер зона Дали Левандовски со оваа изјава најави заминување од Баерн?

Дали Левандовски со оваа изјава најави заминување од Баерн?

Роберт Левандовски со една изјава ги загрижи навивачите на Баерн Минхен, бидејќи медиумите тврдат дека најавил трансфер.

32-годишниот напаѓач има договор со Баерн Минхен уште две години, но тврди дека сака да учи нови јазици и култури.

Новинарите го прашаа Левандовски дали ќе го напушти Баерн ова лето, а тој даде интересен одговор.

„Размислувам за сите опции. Се чуствувам добро во Баерн и го сакам Минхен. Меѓутоа, од секогаш сум сакал да учам нови јазици и да запознавам нови култури. Не знам дали тоа ќе се случи во текот на кариерата или после неа“, изјави Левандовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…