Дома Трансфер зона Дали Карвахал го најави трансферот на Мбапе?

Дали Карвахал го најави трансферот на Мбапе?

Реал Мадрид оваа сезона е на добар пат да ја освои титулата во Ла Лига, но веќе планира големи засулувања за следната сезона.

„Кралевите“ се поврзуваат со трансфер на Килијан Мбапе, Алфонсо Дејвис и други фудбалери во летниот преоден рок.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дани Карвахал даде коментар за евентуалниот трансфер на Мбапе и индирекно го најави доаѓањето на Французинот.

„Се чини дека има можност да дојде. Во Мадрид треба да дојдат најдобрите и тој е еден од најдобрите. За Лигата и нашиот фудбал би било добро, исто како што Левандовски се пресели во Барселона“, изјави Карвахал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …