Дома Видео Дали е ова најдобриот поен во кариерата на Надал!? (видео)

Дали е ова најдобриот поен во кариерата на Надал!? (видео)

Рафаел Надал го загуби првиот сет на УС Опен, но без проблем го победи Марин Чилиќ и се пласираше во четвртфиналето.

Надал првиот сет го доби со 6-3, а потоа хрватскиот тенисер со ист резултат го доби вториот сет.

Тоа беше доволно предупредување за шпанскиот ас повторно да го крене нивото на игра, па лесно ги освои следните два сета со 6-1, 6-2.

Мечот го одбележа пректасниот потег на Надал со кој избори меч топка – според многумина ова е потег на кариерата за Шпанецот!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кинески атлетичар истрча маратон од 66 километри низ неговиот дом (ВИДЕО)

Кинескиот атлетичар Пан Шанцу се реши на интересен подвиг. Шанцу во неговиот дом истрчал 6…