Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Далиќ во еуфорија: Ние не сме нормални!

Далиќ во еуфорија: Ние не сме нормални!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрватскиот селектор Златко Далиќ разбирливо беше презадоволен од пласманот на Хрватска во полуфиналето со победата на пенали против Бразил.

За Хрватска ова е трето полуфинале на едно Светско првенство, но второ во низа откако во Русија пред четири години играа финале против Франција. Хрватите изгледаат како непобедливи во пенал серијата, така падна и Бразил денес пред нив.

„Оваа победа е за целиот хрватски народ. Секоја чест на дечките. Го исфрливме најголемиот фаворит. Ова е Хрватска, никогаш не не потценувајте – го кажав тоа и претходно!

Ова не е наш крај, продолжуваме понатаму. Сите го дадоа својот максимум. Уживајте хрватски бранители, ова беше и за вас, ние не сме нормални!“, изјави Далиќ по победата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…