Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Далиќ: Важно е да ја минеме групата, не е важно како

Далиќ: Важно е да ја минеме групата, не е важно како

Хрватската репрезентација денес доживеа ново разочарување откако одигра реми 2:2 против Албанија.

После две одигарни кола „коцкестите“ имаат само еден бод, па во третото коло ќе им биде потребна победа против Италија за да ја минат групата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Тешко е кога ќе примиш гол во последната минута, но одгравме многу лошо прво полувреме. Имаме неколку дена до дуелот со Италија, ќе се подигнеме и ќе се обидеме да победиме. Во првиот дел бевме преспори и претроми, во продолжението работевме напорно да се вратиме, па примивме таков гол. Ова е етурнир на кој е важно да ја минеш групата, не е важен впечатокот кој ќе го оставиш“, изјави селекторот Далиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…