Дома Фудбал Италија Даглас Коста до навивачот кој го нарече идиот: После 50 години сакате да ме научите да играм фудбал?

Даглас Коста до навивачот кој го нарече идиот: После 50 години сакате да ме научите да играм фудбал?

Јувентус вчера одигра 2:2 со Аталанта. Даглас Коста на овој натпревар влезе во игра нешто подоцна, а поради одредени потези еден навивач на Твитер на Бразилецот му порача дека е „идиот“.

Навивачот беше бесен бидејќи Коста тргнал да да дрибла во завршницата од натпреварот кога неговиот тим имаше заостанување од еден гол (Аталанта водеше со 2:1), сепак во продолжението Роналдо од пенал ги постави конечните 2:2.

Навредата од навивачот стигна и од Бразилецот кој не остана без одговор.

„После 50 години фудбал сакате да ме научите како да играм?“, гласеше одговорот на Коста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Светскиот шампион потпиша за тимот на Бекам

Дејвид Бекам полека гради силен играчки кадар во екипата на Интер Мајами. Францускиот фудб…