Дома Видео Давид Бабунски тренираше дома, а место вистински реквизити користеше пелени (ВИДЕО)

Давид Бабунски тренираше дома, а место вистински реквизити користеше пелени (ВИДЕО)

Голем дел од спортистите ја одржуваат формата со тренирање дома, а тоа не е исто како и на фудбалските терени.

Во таква ситуација се најде и македонскиот фудбалер Давид Бабунски кој покажа како тренира во домашни услови. На видеото може да се види дека Бабунски место вистински реквизити користи пелени од неговите деца.

Ќе потсетиме македонскиот фудбалер во овој момент е член на романскиот тим Ботошани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Несторовски голот против Рома го посвети на неговиот соиграч кој доживеа тешка повреда

Во вчерашниот натпревар од Серија А Удинезе ја победи Рома со 0:2, а стрелец на вториот го…