Дома Фудбал Гути го критикуваше дека намерно не игра пред СП – стигна одговорот од Бензема

Гути го критикуваше дека намерно не игра пред СП – стигна одговорот од Бензема

Францускиот напаѓач Карим Бензема пропушти неколку натпревари на Реал Мадрид и тоа ги налути навивачите, но и легендарниот Гути кој го критикуваше освојувачот на „Златната топка“.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Гути кажа дека Бензема намерно не игра за „кралевите“ со цел да не се повреди пред Светското првенство (СП) во Катар.

Бензема реши да го прекине молкот по критикуте во јавноста, по што кажа дека повредата која ја има не е премногу сериозна.

„Мундијалот сметам дека може да биде еден од најдобрите подароци кои ќе ги добијам за роденден. Одиме натпревар по натпревар и секој од нив ќе биде како финале. Имам мали проблеми со повреда, но не е ништо сериозно“, кажа Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бруно Фернандеш ја одведе Португалија во осминафиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Фудбалерите на П…