Дома Топ вести Гундоган се сели во Серија А

Гундоган се сели во Серија А


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган на крајот на сезоната може да ја промени средината и кариерата да ја продолжи во Серија А.

Гундоган влезе во последната година од договорот со Манчестер Сити и на лето ќе биде слободен агент.

Германските медиуми пренесуваат дека нема најави за продолжување на соработката со „граѓаните“, а целата ситуација будно ја следат Милан, Интер и Јувентус.

Италијанските гигати сакаат да го доведат Германецот без обештетување на лето, па наскоро ќе стапат во контакт со неговиот агент.

Гундоган е отворен за преселба во Серија А, па останува да видиме кој клуб ќе победи во трката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…