Дома Трансфер зона Гундоган се огласи за својата иднина

Гундоган се огласи за својата иднина

Иднината на Илкај Гудоган е главна тема во спортските медиуми бидејќи неговиот договор со Манчестер Сити истекува на крајот на овој месец.

Гундоган се уште не го продолжил договорот со „граѓаните“ и се поврзува со многу европски гиганти.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Германецот се огласи и потврди дека се уште не донел одлука каде ќе ја продолжи кариерата, но сигурно нема да се врати во Бундеслигата.

„Се уште не сум донел одлука за иднината, се уште размислувам. Имаше контакти со Борусија Дортмунд, но не сериозни, враќањето во Бундеслигата не е дел од моите планови“, изјави Гундоган.

Најсериозен интерес за Гундоган покажуваат Барселона и Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…