Дома Фудбал Репрезентации Гундоган за ситуацијата во германската репрезентација: Полошо не може да биде!

Гундоган за ситуацијата во германската репрезентација: Полошо не може да биде!

Германија наредното лето ќе биде домаќин на Европското првенство, а формата во која се наоѓа оваа репрезентација на навивачите не им дава голема надеж дека можат до поголем успех на домашен терен.

Германците вчера беа поразени од Австрија со 0:2 и тоа за нив беше шести пораз во 11 натпревари во 2023 година што секако е далеку од учинокот кој навивачите го очекуваат од ваква силна селекција со големи имиња.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Каква е ситуацијата во селекцијата зборува и фудбалерот од средниот ред на Барселона, Илкај Гундоган кој истакна дека полошо не би можело да биде.

„Навистина сме разочарани и вознемирени. Дозволивме Австрија да создава шанси, но мораме да бидеме искрени и да кажеме дека не е проблем само одбраната, целиот тим има проблеми. Единствено добро нешто во оваа ситуација е што полошо не може.

Немаме избор и мораме подобро, секој мора да го даде најдоброто на теренот и во мартовските натпревари, друг начин нема“, порача Гундоган.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …