Дома Трансфер зона Грилиш може да го напушти Манчестер Сити, познато и кој клуб сака да го доведе?

Грилиш може да го напушти Манчестер Сити, познато и кој клуб сака да го доведе?

Meдимуте во Англија пренесуваат дека фудбалерот од средниот ред на Манчестер Сити, Џек Грилиш летово би можел да замине бидејќи е незадоволен од скромната минутажа.

Во медиумите по завршувањето на сезоната се шпекулираше дека Едерсон поради несогласувања со Гвардиола може да ја промени средината (ТУКА), а сега се појавија и најави за ваква ситуација со Грилиш.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Наводно, 28-годишниот фудбалер веќе го известил Гвардиола дека не сака да седи на клупата и сака да игра повеќе.

Како клуб кој е заинтересиран за неговите услуги се појавил Баерн Минхен. Во Баерн се најавуваат многу промени, а Грилиж би можел да биде еден од оние кои ќе донесат „свежа крв“.

Уште во нарењдната сезона во Баерн ќе се обидат да ја вратат титулата во Германија која сезонава ја освои Леверкузен и за тоа сигурно ќе им бидат потребни нови имиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од …