Дома Трансфер зона Гризман не сака да ја чека Барселона: Французинот стапи во контакт со друг ГОЛЕМ гигант

Гризман не сака да ја чека Барселона: Французинот стапи во контакт со друг ГОЛЕМ гигант

0

Францускиот крилен напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман потврди дека на крајот од сезоната по пет години ќе го напушти клубот.

Веднаш по објавените видео материјали на официјалниот Твитер профил на клубот од Мадрид, медиумите во Шпанија го преселија искусниот Гризман во Барселона. Интересот постоеше и тоа не беа само обични шпекулации. Проблемот се појави во соблекувалната на тимот, бидејќи Меси и друштвото наводно не сакаат „разгален“ играч меѓу нив.

Ернесто Валверде потврди дека Барселона го сака Гризман, но дека конечно ќе одлучи по натпреварот во Купот на Кралевите кој на програмата е овој викенд. Наводно, Французинот е нетрпелив и не сака да дозволи подоцна да пристигне на припремите на новиот клуб и тука во приказната се приклучува Манчестер Јунајтед.

Англискиот гигант веќе ги подготви парите кои ги сака управата на Атлетико Мадрид и ќе се обиде работата да ја заврши до крајот на месецот, само прашање е дали напаѓачот ќе се задоволи со играње во Лигата на Европа следната сезона.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ го стопирал трансферот кога видел каде треба да тренира?

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ би требало да го напушти Јувентус и својата кариера да ј…