Дома Топ вести Гризман најави „бомба“: Го прашувам Погба за Манчестер Јунајтед!

Гризман најави „бомба“: Го прашувам Погба за Манчестер Јунајтед!

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман повторно има одлична сезона во редовите на Атлетико Мадрид и е трансфер цел на многу богати клубови ширум Европа.

Неговото име постојано се поврзува со клубови како ПСЖ и Манчестер Јунајтед кои се спремни да ја активираат откупната клаузула во неговиот договор која изнесува 100 милиони евра.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Самиот Гризман најави „бомба“ откако призна дека постојано зборува со неговиот сонародник Погба за условите во Манчестер Јунајтед и призна дека сака еден ден да играат заедно.

„Јас секогаш го прашувам Погба за Јунајтед. Сметам дека Манчестер е голем клуб со многу добра инфраструктура. Го прашувам Пол и за играчите, дали се толку добри и дали Мурињо е навистна толку одличен. Има многу шпекулации, ама истото важи како за Јунајтед така и за ПСЖ. Ќе биде фантастично да играм заедно со Погба еден ден“, истакна Гризман и додаде:

„Идниот трансфер зависи од тоа како се чувствувам, сега сум татко и во овие моменти не би било добро да се преселам во друг град. Ќе видиме што ќе се случи во иднина, сега сум среќен во Атлетико и се уште сакам да освојувам трофеи со тој клуб“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…