Дома Трансфер зона Гризман денес стана Каталонец: Еве како може да изгледа Барса следната сезона (ФОТО)

Гризман денес стана Каталонец: Еве како може да изгледа Барса следната сезона (ФОТО)

0

Барселона денес го потврди трансферот на Антоан Гризман.

Франзузинот официјално стана играч на Барселона.

Нивниот ривал Реал Мадрид веќе доведе неколку засилувања, а денес пристигна и еден од поголемите одговори од Каталонија. Веројатно Гризман може да се смета како одговор на трансферот на Азар на Реал.

Meѓутоа следен кој би можел да пристигне во Каталонија е Нејмар кој исто така веќе на големо се поврзува со враќање во Барселона.

Медиумите се убедени дека после Гризман Барса ќе направи обид да го врати и Нејмар.

Доколку го доведат Нејмар, тогаш заминување се очекува на Фелипе Кутињо кој воопшто не ги оправда очекувањата. На излезни врати се уште Иван Ракитиќ и Малком за кого клубот чека понуди.

Медиумите кој е добро запознаен со случувањата во Барселона, „Мундо Депортиво“ сега објави неколку формации како би можела да изгледа Барселона во наредната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два англиски гиганти се „тепаат“ за Пјонтек

Криштоф Пјонтек минатата сезона беше сензација во Серија А и во јануари направи трансфер в…