Дома Трансфер зона Грешка на сајтот го потврди следниот трансфер на ПСЖ (фото)

Грешка на сајтот го потврди следниот трансфер на ПСЖ (фото)

Пари Сент Жермен по грепка го потврди новиот трансфер, а станува збор за бившиот играч на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера.

За кратко време синоќа на официјалниот сајт на клубот беше пуштен во продажба дресот со името на Ерера и бројот 21. ПСЖ веднаш ја воочи грепката и ја тргна фотографијата, но веќе беше предоцна.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Андер Ерера веќе се договори со „светците“ и ќе пристигне како слободен играч, но трансферот се уште не е официјализиран.

Се очекува официјалната потврда за трансферот да пристигне најдоцна утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …