Дома Фудбал Англија Грем Потер добил понуда од клубот кој е пред испаѓање од Премиер лигата

Грем Потер добил понуда од клубот кој е пред испаѓање од Премиер лигата


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓По вчерашното реми со Њукасл, Лестер е многу блиску до преселба во Чемпионшип, а поради испаѓањето ќе има промена и на тренерската позиција.

На „Кинг Пауер“ сега покажале желба да го доведат поранешниот менаџер на Челзи, Грем Потер.

Потер на самиот почеток од сезоната го замени Тухел во Челзи и го напушти Брајтон со кој му одеше одлично. Сепак, во Челзи ги немаше посакуваните резултати и не го дочека крајот на сезоната. Од друга страна Брајтон и без него одигра одлична сезона.

По лошите резултати со Челзи нема премногу понуди, но сега е на мета на Лестер кој е пред преселба во понизок ранг. Пред Брајтон Потер ги водеше Свонси, Естерсунд и Лидс Карнеги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Tренерот на Пари Се…