Дома Македонски спорт Град Скопје ќе го награди Георгиевски со 300.000 денари

Град Скопје ќе го награди Георгиевски со 300.000 денари

И Град Скопје исто така ќе го награди освојувачот на медал од Олимписките игри во Токио Дејан Георгиевски.

На иницијатива на првиот човек на градот Петре Шилегов Град Скопје ќе додели парична награда на Георгиевски во износ од 300.000 денари. На следната седница оваа одлука ќе биде ставена на дневен ред.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Георгиевски денес пристигна во Скопје, следуваше прес-коференција со неговиот тим и претседателот на АМС, Наумче Мојсовски, додека главниот пречек е закажан за вечерва во 19:30 часот на плоштадот во Скопје.

Ќе потсетиме дека пред Георгиевски Македонија на медал на едни олимписки игри се израдува пред 21 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Младите ракометарки ги добија противниците во групите за СП кое ќе се игра во Скопје

Младите ракометарки до 20 години на Македонија денеска ги дознаа своите противнички за Све…