Дома Топ вести Го платија 30 милиони, сега го испраќаат на позајмица!

Го платија 30 милиони, сега го испраќаат на позајмица!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Габриел Барбоса – Габигол ова лето пристигна со голема помпа во Милано и навивачите на Интер го пречекаа како „Бог“ надевајќи се дека ќе биде големо засилување за тимот.

Два и пол месеци подоцна ни трага ни глас од талентираниот Бразилец кој беше платен 30 милиони евра. Од почетокот на сезоната има одиграно само еден натпревар, поточно 15 минути на мечот со Болоња.

Франк де Бур бараше трпение и тврдеше дека ќе му треба време за да се привикне на италијанскиот фудбал, но Стефано Пиоли нема време да го чека Бразилецот особено поради фактот што сега се важни само резултатите.

Поради тоа италијанските медиуми тврдат дека Интер размислува да го испрати Габигол на позајмица до крајот на сезоната.

Се споменуваат Пескара и Емполи како најверојатни опции, со цел Бразилецот да има голема минутажа во следните 6 месеци и да се привикне на италијанскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …