Дома Трансфер зона Готово: Јувентус договори засилување од Америка

Готово: Јувентус договори засилување од Америка

Раководството на Јувентус постигна договор со Далас за трансфер на 19-годишниот десен бек Брајан Рејнолдс, пренесуваат италијанските медиуми.

Меѓутоа, Американецот нема веднаш да го облече дресот на „старата дама“, бидејќи Јувентус ја исполмни квотата за играчи надвор од Европа оваа сезона.

Затоа, Рејнолдс веднаш ќе биде испратен на позајмица во Беневенто, каде ќе игра до крајот на сезоната, со можоност да биде позајмен на уште една година.

Финансиските детали од трансферот не се познати, но Американецот важи за голем талент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос добил понуда која тешко се одбива?

После долги 16 години би можело да дојде до разделба помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос. Се…