Дома Топ вести Готово: Тотенхем го руши трансферниот рекорд за ѕвездата на Лион!

Готово: Тотенхем го руши трансферниот рекорд за ѕвездата на Лион!

Челниците на Тотенхем после подолго време ќе донесат големо засилување, и тоа играч кој е голема желба на тренерот Маурицио Покетино.

Имено, играчот за врска на Лион, Танги Ндомбеле е многу блиску до трансфер во Тотенхем.

„Скај Спорт“ пренесува дека трансферот е практично договорен и останува уште Французинот да ги помине лекарските прегледи.

Вчера претседателот на Лион, Жан Мишел Ола потврди дека Ндомбеле официјално побарал трансфер, а веќе денес медиумите тврдат дека се е договорено за негово преминување во Тотенхем.

„Спарси“ со овој трансфер ќе го срушат трансферниот рекорд на клубот, откако се согласија да платат 65 милиони фунти за 22-годишниот Французин.


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …