Дома Фудбал Останато Готово: Србија донела конечна одлука за Пикси!

Готово: Србија донела конечна одлука за Пикси!

Српскиот селектор Драган Стојковиќ Пикси ќе ги предводи „орлите“ на Европското првенство во Германија, но според најавите големи се шансите Пикси и по турнирот дс остане на клупата.

Информeр од свои извори тврди дека Стојковиќ ќе потпише нов договор со Фудбалскиот сојуз на Србија кој ќе трае до крајот на квалификациите за СП 2026 година.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Истиот извор наведува дека е постигнат договор меѓу Стојковиќ и ФСС, а договорот ќе биде потпишан пред пријателскиот натпревар со Русија закажан за 21 март.

„Приказната за договорот на Пикси трае долго време. Онаа што ја има во моментов важи до крајот на Европското првенство, поточно до моментот кога на истото е Србија. Пикси сакаше да го реши својот статус како во најбрз можен рок и го актуелизираше прашањето за нов договор.Тој праша да знае сега дали се разделуваат на лето или ќе ја води селекцијата уште еден циклус?Договорот е тој да биде таму во следните две години. Сè е договорено, тој ќе потпише нов договор, а ќе го потпише деновиве, најдоцна до пријателскиот натпревар со Русија“, ги пренесува „Информер“ зборовите на изворот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…