Дома Трансфер зона Готово: Наполи ја плаќа клазулата Анчелоти добива идеална замена за Жоржињо!

Готово: Наполи ја плаќа клазулата Анчелоти добива идеална замена за Жоржињо!

0
ancelotti

Успеаа да го украдат од „пред носот“ на Челзи!

Како што пишуваат италијанските медиуми претставниците на Наполи допатувале во Ница.

Клубот одлучил да ја плати клазулата од 40 милиони евра за Жан Мишел Сери и Африканецот ќе стане нов фудбалер на италијанскиот вицешампион.

Тој се договори со клубот од Неапол и касата на Ница ќе биде побогат за 40 милиони евра. Сери во тимот на Наполи ќе го замени, Жоржињо кој многу веројатно ќе се пресели во редовите на Манчестер Сити.


Следете го Sportski.mk и на


Манчестер Сити за Бразилецот кој настапуваше за Италија ќе плати сума помеѓу 50 и 60 милиони евра.

Сери е идеална замена за Жоржињо. Тој е сличен тип на играч, го споредуваат со Чави, а дури и Барса се обидуваше минатото лето да го доведе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Од Челзи тврдат: Ќе направиме се, за да го задржиме Азар

Челзи ќе направи се што е можно да го задржи во тимот најдобриот фудбалер Еден Азар, тврди…