Дома Трансфер зона Готово: Мурињо го доведе наследникот на Џеко

Готово: Мурињо го доведе наследникот на Џеко

Како што пренесуваат италијанските медиуми Рома постигнала договор за трансфер на напаѓачот на Џенова, Елдор Шомуродов.

Мурињо бараше нов напаѓач кој ќе биде наследник на Един Џеко, а изборот падна токму на Шомуродов.

Рома постигна договор со Џенова и се очекува во наредните денови трансферот да биде комплетиран.

26-годишниот напаѓач ќе пристигне на едногодишна позајмица со право на откуп за 15 милиони евра.

Шомуродов минатото лето пристигна во Џенова од Ростов и постигна 8 погодоци во Серија А.

Коментари
  • Елдор Шомуродов е нов напаѓач на Рома

    Рома го засили нападот! Нов член на римскиот клуб е напаѓачот Елдор Шомуродов кој пристигн…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…