Дома Топ вести Готово: Мончи има нов ангажман, утре е претставувањето!

Готово: Мончи има нов ангажман, утре е претставувањето!

0
monchi

Поранешниот спортски директор на Рома, Мончи веќе утре ќе биде претставен во новиот клуб.

Експертот за трансфери ја заврши соработката со Рома откако во согласност со клубот го раскина договорот, а после неговото заминување клубот го напушти и Еусебио Ди Франческо.

Многу се шпекулираше дека ќе ја превземе функцијата спортски директор во Арсенал, но тоа не се случи.

Вчера во медиумите се појави вест дека Мончи ќе се врати во Севиља и тоа веќе е сигурно – утре тој ќе биде претставен пред медиумите.


Следете го Sportski.mk и на


Денес сите поголеми шпански медиуми меѓу кои се реномираните „АС“ и „Марка“ ојбавија дека Мончи утре ќе биде претставен во Шпанија.

Мончи важи за вистинска икона на Севиља. Како играч во овој клуб ја помина целата своја кариера, а потоа во 2000 година стана спортски директор и таа функција ја извршуваше до 2017 кога премина во Рома.

Во Севиља се стекна со епитетот вистински гуру за трансфери оствари во голем број маестрални зделки и освен успехот на клубот, донесе и одлична заработка.

Поради тоа Италијанците од него очекуваа многу и се надеваа дека може да им помогне во реконструкцијата на тимот и ставање крај на доминацијата на Јувентус. Меѓутоа тоа не се случи и голем број навивачи на Рома се незадоволни од неговата трансфер политика.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…