Дома Трансфер зона Готово: Милан го договори првото зимско засилување

Готово: Милан го договори првото зимско засилување

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и Торино постигнале договор за трансфер на Суали Меите.

26-годишниот играч за врска ќе се пресели на „Сан Сиро“ на позајмица со право на откуп следното лето за 10 милиони евра.

Милан во овој преоден рок сака да го засили средниот ред со играч кој ќе може да биде замена за Кеси, па „росонерите“ сметаат дека Меите би бил идеална опција.

Французинот утре треба да го комплетира трансферот и да му биде на располагање на Пиоли за мечот со Каљари во понеделник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…